3. – 7. јуни

СОРТИРАЊЕ ОБЛИКА

На тепиху у слободном делу собе помоћу папирне траке правимо геометријске облике: круг, квадрат, троугао. Именоваћемо са децом те облике, а потом им дајемо пластичне чепове и показујемо им како да их слажу по траци. Игру настављамо уз стални подстицај деци: “Видите, направили смо круг! Ево га и троугао! Хајде да направимо и квадрат!” или: “Милане, стави аутић у круг! Извади лоптицу из троугла” и сл.
Током недеље ћемо организовати и игру сортирања облика где ћемо децу наводити да спарују троугао са троуглом, круг са кругом…
Кроз ове активности подстичемо децу да индетификују предмете који су различити и оне који су слични. Дете учи да сортира сличне предмете што је важна вештина за касније учење и доприноси стицању знања о облицима.
Музичко забавиште: Од вртића до вртића, Миш је добио грип – понедељак – 9 – 9,30