3. – 7. јуни

ПОНЕДЕЉАК: Јутарње телесно вежбање
Обнављање научених песмица. Рецитујемо самостално или у пару.
Радни листови
Прича за поподневни одмор: „Ивица и Марица“

УТОРАК: јутарње телесно вежбање
„Стави тачан број у корпицу за колаче“ – деца имају задатак да од пластелина направе куглице, а касније ће хватаљком убацивати онолико куглица колико показује број у корпици
Развијамо фину моторику и учимо бројеве
Прича за поподневни одмор: „Вук и седам јарића“

СРЕДА: јутарње телесно вежбање
Музико забавиште: Од вртића до вртића, Миш је добио грип – 9,20 – 9,40
Ликовно стваралаштво: групни рад, правимо стоногу – свако дете ће маказицама изрезати по један круг, залепити на хамер, а затим написати који је број по реду
Када излепимо кругове који ће представљати тело, доцртаћемо и ножице. Користимо папир у боји, фломастере, дрвене боје, лепак. помажемо млађим другарима.
Радни листови: графомоторика
Прича за поподневни одмор: „Рингишпил“

ЧЕТВРТАК: јутарње телесно вежбање
Паркирај на прави број – деца ће, заједно са васпитачима направити паркинг простор који ћемо обележити бројевима од 1-20. Затим ћемо обележити аутиће са по једним бројем, тако да сваки ауто има своје паркинг место. Деца ће после игре ставити аутиће на одговарајуће место.
Прича за поподневни одмор: „Прича о броју 1“

ПЕТАК: Игре на отвореном, јутарња гимнастика, игра школице, хватање лопте, прескакање вијаче
Радни листови: математика
Прича за поподневни одмор: „Прича о броју“