13. – 17. мај

ПОНЕДЕЉАК: Јутарње петоминутно вежбање

Предшколска и млађа група: доносимо саксију са биљком, пажљиво је посматрамо и именујемо све њене делове. Говоримо о њиховим карактеристикама.

Показујемо деци стабло на слици и објашњавамо да део биљке који се налази у земљи је корен. Заједно са децом помоћу слика понављамо да смо прво засадили семе из ког је настао корен, затим стабло, лист и цвет. Ништа од тога не би успело да порасте да није било сунца и воде. Истичемо и друга жива бића сем биљака. Деци делимо самолепљиве папире. Бројалицом бирамо дете и говоримо да залепи папир на део тела који на служи за размишљање и затим га именује. Настављамо тако док не излепе и не именују све делове тела.

Децу делимо у четири групе и радимо радне листове.

Прича пред спавање: „Птица, човек и џин“

УТОРАК: Јутарње петоминутно вежбање

Предшколска и млађа група: водимо разговор о глави и њеним деловима. Дајемо сваком детету да погледа своје очи и каже које су боје. Деци показујемо слике различитих боја очију. Говоримо им да нека деца имају боју очију као њихове маме, тате, а нека деца као баке, деке итд. Објашњавамо да се око састоји од зенице, беоњаче, нерва, очног мишића. Радимо вежбе за око.

Прича пред спавање: „Немој да се плашиш“

Енглески језик: Kindergarten song – 12 – 12,30

СРЕДА: Јутарње петоминутно вежбање

Предшколска и млађа група: показујемо слике животиња, разговарамо зашто је њима важно да добро чују, говоримо о човеку и како он чује. Истичемо да уво има и унутрашње делове. Разговараћемо о ушима као делу тела који нам омогућава да чујемо различите звуке. Пуштамо звуке и деца погађају иструменте које чују.

Прича пред спавање: Чаробно уво

ЧЕТВРТАК: Јутарње петоминутно вежбање

Музичко забавиште: Пре и после јела, Од вртића до вртића – 9 – 9,30

Предшколска и млађа група: усвајање стихова песме „Вртић је створен“

Вртић је створен за игру,

дружење, забаву, причу..

Ту се прва другарства

и важна знања стичу.

У вртићу се живот

упознаје и воли.

Научено у њему

помаже ти у школи.

У вртић смо пошли,

чекали нас васпитачи

за њих смо увек добро дошли.

Енглески језик: And here come the spring flowers – 12 – 12,30

ПЕТАК: Једнодневни излет – послета „Дино парка“