15. – 19. април

ДРЖАЊЕ КАШИКЕ И САМОСТАЛНО ХРАЊЕЊЕ

Активности као што су храњење, свлачење, облачење помажу деци да развијају крупну моторику.

Деци је важно да имају прилику да испробају своје способности, а одрасли им помажу у ономе што сами не могу да изведу. Свакодневним вежбањем дете постиже самосталност у овим активностима што снажно вуче његов развој унапред. Имитирањем и увежбавањем ових вештина дете повећава своју самосталност, смањује почетну апсолутну зависност од одраслог што учвршћује његово самопоуздање. То повратно утиче на све снажније интересовање за самостално испитивање околине. Тако мала деца добијају прилику да уче, испитују и откривају свет око себе.

Уколико желимо зрелу и самосталну децу, што пре треба да почнемо са осамостаљивањем. Активности храњења и облачења су идеалне за то.

Луткарска позоришна представа у вртићу “Три прасета”

Музичко забавиште: Капље киша капљицама – понедељк – 9 – 9,30