4. – 8. фебруар

ПОНЕДЕЉАК: јутарње телесно вежбање

Драматизација приче о геометријским облицима „Круг, квадрат, троугао, правоугаоник“

Илустровање приче дрвеним или воштаним бојама

Прича пред спавање: „Прича о џунгли“

енглески језик: A friendly Snowman – 15,30 – 16

УТОРАК: јутарње телесно вежбање

Чаробна кутија“ – Деца опипавају, извлаче и именују геометријске облике који се налазе у кутији и постављају у одређене скупове

Прича пред спавање: „Три прасета“

ликовно стваралаштво: Пингвини – 14,45 – 15,15

СРЕДА: јутарње телесно вежбање

музичко забавиште: “Другарство” – 9,40 – 10

Ликовни кутак: Старија група – „Шарене зграде“ – сецкамо маказама геометријске облике од колаж папира ,састављамо и лепимо на папир, и сл

Млађа група – „Робот“ – геометријске облике од колаж папира састављамо и лепимо на папир

Прича пред спавање – „Вук и седам јарића“

Радни лист или часопис крцко“

енглески језик: A friendly Snowman – 15,30 – 16

ЧЕТВРТАК: јутарње телесно вежбање

Игра „Изброј и стави на своје место“ – У обележени простор убаци одређени број квадрата, правогаоника, кругова, троуглова. На тај начин вежбамо способност препознавања основних геометријских облика и вежбамо бројање

Прича пред спавање: „ Вук и седам јарића“

Радни лист или часопис „Крцко“.

ПЕТАК: јутарње телесно вежбање

Полигон снаге“ – Испред деце се налазе четири обруча поређана у цик-цак формацији. У сваком од обруча се налази по једна лопта. Дете креће са стартне линије, долази до првог обруча, сагиње се узима лопту и креће до следећег обруча где спушта лопту коју је носио и узима лопту из тог обруча, и тако све до четвртог обруча. Потом узима лопту из четвртог обруча и креће са њом даље, прескаче две препреке, после прескакања препрека долази до линије са које треба да баци лопту другом детету.

Прича пред спавање: „Чардак ни на небу ни на земљи“

ликовно стваралаштво: “Биљка пењачица” – 14,45 – 15,15