25. фебруар – 1. март

ПОНЕДЕЉАК: Музичко забавиште: У Будиму граду – 9,30 – 10

Погоди о којој животињи је реч” – разговарамо о домаћим животињама, где живе, како изгледају, шта једу? Акценат стављамо на мачку о којој ћемо разговарати читаве недеље.

Прича пред спавање: ”Уображени петао”

УТОРАК: енглески језик: Simon says – 9 – 9,30

Три мачета, В. Сутејев, кроз драматизацију и помоћу лутки на штапићима, подстицаћемо говор и богатити речнички фонд деце. Деца веома воле да опонашају животиње и ова активност ће бити права прилика за то.

Прича пред спавање:”Уображени петао”

СРЕДА: Обрада песмице “Маче” Јована Јовановића Змаја

Ја сам мало маче

што мјауком плаче

не зна само шта ће.

Стојим, стојим

стојим, а нешто се бојим.

Да не скочи откуд какав велик миш

мого би ме тући, за бркове вући

летос га било, то ми није мило…

Прича пред спавање:”Лисица и врана”

ЧЕТВРТАК: Лов на мишеве. По троје деце држи се за руке и тако праве мишју рупу. У свакој рупи је по један миш. Једно дете је миш који нема своју рупу и њега јури мачка. У тренутку када је дете које је миш, дотрчи до рупе и уђе у њу из ње мора да изађе друго дете, које преузима улогу миша који бежи од мачке и трчи ка следећој рупи. Ако мачка ухвати миша онда мењају улоге. Игра траје док има интересовања за њу.

Прича пред спавање:”Два мала миша”

ПЕТАК: Пројектна активност: Идемо у посету школској библиотеци у школи Вук Караџић, тамо ћемо се упознати са библиотекарима и кроз разговор са њима детаљније се упознати са њиховом библиотеком.

Прича пред спавање: ”Прождрљиви медведић”

енглески језик: Repetiton – 9 – 9,30