18. – 22. фебруар

ПОНЕДЕЉАК: Јутарње петоминутно вежбање, вежбе истезања

Предшколска и млађа група: Пројектно планирање – упознајемо се шта нам је потребно за полагање вожње. Разговарамо о возачкој дозволи и шта је потребно да бисмо је поседовали. Разговарамо и о месту где то можемо сазнати. Шаљемо писмо ауто школи да нас приме у посету.

Прича пред спавање: „Свињар“

УТОРАК: Јутарње петоминутно вежбање, вежбе истезања

Предшколска група: Од гласа до слова М (тражимо предмете, имена која почињу и завршавају се на слово М, тражимо слово М у средини и на крају речи).

Попуњавамо радне листове из развоја говора – растављамо на слогове.

Млађа група: Радимо радни лист „Мала школа“ и часопис „Крцко“.

Прича пред спавање: „Ти си много мали“

Енглески језик: Comparison of Adjectives – 12 – 12,30

СРЕДА: Јутарње петоминутно вежбање

Предшколска група: Разговарамо о саобраћају у нашој околини. Шта све регулише саобраћај на улици. Попуњавамо радни лист из упознавања околине – саобраћај.

Млађа група: Усвајамо стихове песме „Ал је леп овај свет“

Предшколска и млаћа група: постављамо полигон са препрекама. Деца возе аутомобил тако да обиђу чуњеве, стану на пешачки, обиђу око кружног тока и паркирају се.

Прича пред спавање: „Пиле Пилић“.

ЧЕТВРТАК: Јутарње петоминутно вежбање

Mузичко забавиште: „Садио сам репу“ – 9,30 – 10

Предшколска и млађа група: Пројектно планирање – одлазимо у школу за полагање вожње „Семафор“, Распитујемо се шта нам је потребно да бисмо научили да возимо. Узимамо тестове које морамо да вежбамо.

Прича пред спавање: „Мали бата и мала сека“.

Енглески језик: Comparison of Adjectives – 12 – 12,30

ПЕТАК: Јутарње петоминутно вежбање, вежбе истезања

Предшколска и млаћа група: Употребом Квизирације правимо асоцијацију, откривалицу и питалицу на тему саобраћаја. У складу са интресовањем деце допуњујемо садржајима о начину полагања вожње.

Прича пред спавање: „Дејзина велика авантура“.