18. – 22. фебруар

СЛАТКО, СЛАНО, КИСЕЛО…

У посудице ћемо сипати шећер, со, лимун, сок. Окупићемо децу око стола и принети посудице. Даваћемо једном по једном детету да проба оно што се налази у посудицама. Пратимо реакцију и гримасе детета и коментаришемо: шећер је сладак, лимун је кисео, со је слана. Овом активношћу постичемо повезивање изгледа хране коју дете гледа са њеним укусом. На основу пробе дете препознаје врсте укуса слатко, слано, кисело.

Пројектна активност: “Пресвлачење бебе”

Правимо ручак за лутке.

Игру организујемо у делу собе где је кутак кухиње. Донећемо воће и поврће, неколико посуда, тањире, кашике. Док се играју спремајући лутки ручак постичемо децу да коментаришу укључи-искључи шпорет, ручак се кува, хајде да га хладимо, сада ћемо да пробамо. Васпитач уводи у игру пре припремања ручка, прање воћа и поврћа, при чему би правили разлику по облику, укусу и мекоћи воћа и поврћа.

Музичко забавиште: “Садио сам репу” – понедељак – 9 – 9,30