18. – 22. фебруар

КО СЕ БОЈИ ВУКА ЈОШ…“

Певајући песмицу „Вуче, вуче, бубо лења, група девојчица је почела да пева „Ко се боји вука још…“. Па смо дошли на идеју да би могли да урадимо још једну драматизацију.

Деци ћемо да прочитамо бајку „Три прасета“. Поновићемо бајку више пута како би деца схватила шта се уствари десило, како се гради кућа, и остале детаље.

Затим ћемо да изведемо драматизацију са децом заједно. Сва деца ће учествовати подједнако, понављаћемо више пута, смењиваће се глумци и публика. Направићемо три кућице, а са децом ћемо се претходно договорити од чега ће која кућица да буде направљена, водећи рачуна да све три буду од различитог материјала. Једно дете ће да буде вук. Три детета ће да глуме прасиће и разговараће са вуком. Када дођемо до дела „Ко се боји вука још“, тада ћемо сви заједно да певамо.

Музичко забавиште: „Садио сам репу“ – четвртак – 9 – 9,30