Дневне архиве: 15. фебруара 2019.

ПОНЕДЕЉАК: Јутарње разгибавање

Рад у радним листовима „Мала школица“.

Покретна игра „Опонашање животиња“.

Прича пред спавање: „Човек који никад није лагао“

УТОРАК: Јутарње разгибавање

Деци показујемо мапу правог дворца и покушавамо заједно да направимо исти такав од дрвених конструктора

Прича пред спавање: „Краљ гусара“

СРЕДА: Јутарње разгибавање

Разговарамо од чега се још може направити дворац. Какве су ствари носили људи који су живели у дворцу.

Прича пред спавање: „Чудовишта заувек“

ЧЕТВРТАК: Јутарње разгибавање

Музичко забавиште: „Садио сам репу“ – 9 – 9,30

Рад у радним листовима „Мала школица“

Покретна игра „Погоди боју“

Прича пред спавање: „Два брата“

ПЕТАК: Јутарње разгибавање

Ликовна активност: правимо и бојимо заставе за дворац.

Прича пред спавање: „Аладин“

КО СЕ БОЈИ ВУКА ЈОШ…“

Певајући песмицу „Вуче, вуче, бубо лења, група девојчица је почела да пева „Ко се боји вука још…“. Па смо дошли на идеју да би могли да урадимо још једну драматизацију.

Деци ћемо да прочитамо бајку „Три прасета“. Поновићемо бајку више пута како би деца схватила шта се уствари десило, како се гради кућа, и остале детаље.

Затим ћемо да изведемо драматизацију са децом заједно. Сва деца ће учествовати подједнако, понављаћемо више пута, смењиваће се глумци и публика. Направићемо три кућице, а са децом ћемо се претходно договорити од чега ће која кућица да буде направљена, водећи рачуна да све три буду од различитог материјала. Једно дете ће да буде вук. Три детета ће да глуме прасиће и разговараће са вуком. Када дођемо до дела „Ко се боји вука још“, тада ћемо сви заједно да певамо.

Музичко забавиште: „Садио сам репу“ – четвртак – 9 – 9,30

18. – 22. фебруар

ПОНЕДЕЉАК: Јутарње петоминутно вежбање, вежбе истезања

Предшколска и млађа група: Пројектно планирање – упознајемо се шта нам је потребно за полагање вожње. Разговарамо о возачкој дозволи и шта је потребно да бисмо је поседовали. Разговарамо и о месту где то можемо сазнати. Шаљемо писмо ауто школи да нас приме у посету.

Прича пред спавање: „Свињар“

УТОРАК: Јутарње петоминутно вежбање, вежбе истезања

Предшколска група: Од гласа до слова М (тражимо предмете, имена која почињу и завршавају се на слово М, тражимо слово М у средини и на крају речи).

Попуњавамо радне листове из развоја говора – растављамо на слогове.

Млађа група: Радимо радни лист „Мала школа“ и часопис „Крцко“.

Прича пред спавање: „Ти си много мали“

Енглески језик: Comparison of Adjectives – 12 – 12,30

СРЕДА: Јутарње петоминутно вежбање

Предшколска група: Разговарамо о саобраћају у нашој околини. Шта све регулише саобраћај на улици. Попуњавамо радни лист из упознавања околине – саобраћај.

Млађа група: Усвајамо стихове песме „Ал је леп овај свет“

Предшколска и млаћа група: постављамо полигон са препрекама. Деца возе аутомобил тако да обиђу чуњеве, стану на пешачки, обиђу око кружног тока и паркирају се.

Прича пред спавање: „Пиле Пилић“.

ЧЕТВРТАК: Јутарње петоминутно вежбање

Mузичко забавиште: „Садио сам репу“ – 9,30 – 10

Предшколска и млађа група: Пројектно планирање – одлазимо у школу за полагање вожње „Семафор“, Распитујемо се шта нам је потребно да бисмо научили да возимо. Узимамо тестове које морамо да вежбамо.

Прича пред спавање: „Мали бата и мала сека“.

Енглески језик: Comparison of Adjectives – 12 – 12,30

ПЕТАК: Јутарње петоминутно вежбање, вежбе истезања

Предшколска и млаћа група: Употребом Квизирације правимо асоцијацију, откривалицу и питалицу на тему саобраћаја. У складу са интресовањем деце допуњујемо садржајима о начину полагања вожње.

Прича пред спавање: „Дејзина велика авантура“.