11. – 15. фебруар

ПРОНАЂИ ПРЕДМЕТ КОЈИ ЗВОНИ

Припремићемо неколико истих пластичних чаша, у једну ћемо ставити металну куглицу из неке звечке. Све чаше ћемо затворити и ставити испред деце. Играјући се њима деца ће открити да једна чаша звечи. Подржаваћемо изненађење и знатижељу сваког детета, чашама ћемо често мењати место и предлагати да свако дете поново тражи чашу која звечи. Сваки пут када неко пронађе чашу певаћемо бројалицу “Шуми, шевар, шуми”.

Игру ћемо завршити отварањем чаша, како би дете видело предмет који производи звук.

За развој слуха и слушне осетљивости, организоваћемо “игре тишине”. Деца ће се потпуно смирити, у тишини ћемо ослушкивати и откривати звукове око себе (у соби, у купатилу). Отворићемо прозор и слушати звукове споља (пас, мачка, птице, аутомобили).

Одиграћемо покретну игру Лопта скаче, како би утврдили звукове које смо уочили и запамтили.

Лопта скаче – тап, тап, тап,

сат куца – тик-так, тик-так,

мали сат куца – тика-така, тика-така,

аутомобил јури – свира – брм, брм, ти-тиг,

звонце звони – цин-цин,

воз јури – ћиху, уху-ху,

птице певају – ћију, ћију.

Музичко забавиште: слушање музике – Сметана “Влтава” – среда – 9 – 9,20

ПЕТАК: Државни празник: Дан државности Републике Србије