7. – 11. јануар

ПОНЕДЕЉАК: Божић

УТОРАК: Јутарње петоминутно вежбање уз помоћ реквизита (обручеви, лопте).

Предшколска група: Постављамо деци загонетке о домаћим животињама. Разговарамо о томе где живе, шта дају човеку, како се хране. Разгледамо разне енциклопедије о њима и сликовнице. Решавамо радне листове из Света око нас: најпознатији коњ. Разговарамо о томе чиме је прекривена кожа домаћих животиња, које користи човек има од њих. Доносимо апликације и одвајамо их у скупове (оне које имају две ноге или летири). Упознајемо децу са појмом броја два. Попуњавамо радни лист из математике: број два.

Млађа група: Игра „Чик погоди о којој је животињи реч“. Истичемо карактеристике опонашаних животиња, разговарамо ко брине о њима и зашто се зову домаће. Решавање радних листова Мала школа: домаће животиње. Истичемо како се зову куће у којима живе домаће животиње. Смишљамо имена за кућице домаћих животиња. Правимо сеоско домаћинство и кућице животињама.

Прича пред спавање: „Пиле Пилић“

Енглески језик: Food and drinks – 12 – 12,30

СРЕДА: Јутарње петоминутно вежбање

Предшколска група: Упознајемо се са текстом песме „У дворишту мога деде“:

видели смо кокицу,

Kо-ко (кокода), ко-ко (кокода), ко, ко, ко-ко (кокода).

видели смо паткицу

Kва-ква (ква-ква), ква-ква (ква-ква), ква, ква, ква-ква (ква-ква).

видели смо прасе,

Грок-грок (грок-грок), грок-грок (грок-грок), грок, грок, грок, (грок-грок).

видели смо кравицу,

Му-му (мууууу), му-му (муууууу), му, му, му-му (муууууу).

видели смо куцу,

Ав, ав (ав, ав), ав, ав, (ав, ав), в, ав, ав, ав (ав-ав).

Након усвајања текста деца настављају шта су видела. Играмо игру ономатопеје где једно дете производи звук животиње коју је видело, а друга деца погађају. Решавање задатака у часопису Крцко: домаће животиње.

Млађа група: Покретна игра „Шетао петао“. Покретна игра „Иде маца око тебе.

ЧЕТВРТАК:Јутарње петоминутно вежбање

Предшколска група: Од гласа до слова Ј (тражимо предмете, имена које почињу и које се завршавају на слово Ј. Тражимо слово Ј у средини и на крају речи). Попуњавамо радне листове из развоја говора.

Млађа група: Усвајање текста песме „Кока и пилићи“. Изводио покретну игру након усвојеног текста.

Прича пред спавање: „Доктор Фића прасе“

Музичко забавиште: „Преко брда, преко брега“ – 9 – 9,30

Енглески језик: Food and drinks – 12 – 12,30

ПЕТАК: Јутарње петоминутно вежбање

Предшколска група: нудимо различите материјале. Правимо домаће животиње: помоћу штапића за уши и пластелина правимо овцу, пиле од папира, краву и коку оригами техником.

Млађа група: постављамо полигон где деца покушавају да направе ред на сеоском домаћинству и врате животиње у своје кућице.

Прича пред спавање: „Патка и златна јаја“