28. јануар – 1. фебруар

ПОНЕДЕЉАК: Музичко забавиште: “Бајка о славују” – 9,30 – 10

Један, два, три колико грудви имаш ти? Игра кроз коју ћемо вежбати фину моторику кроз прављење малих грудви од папира и од белог пластелина: бацамо коцку, зависно од тога који смо број добили правимо мале грудве, покушавамо да их пребројимо и међусобно их упоређујемо.

Прича пред спавање: “Љубазни кран”

УТОРАК: енглески језик: Tick tock – 9 – 9,30

Северни пол и његов становник бели медвед. Од картонске кутије, помоћу стиропора, алу фолије, вате правимо Северни пол. Вежбамо фину моторику тако што ћемо намотавати бели конац на парче картона које је изрезано у облику белог медведа.

Прича пред спавање: ”Мали шеф меда”

СРЕДА: Обрада песмице “Пада, пада снежак”

Пада, пада снежак

и на земљу мраз.

Бела баба зима дошла је до нас.

Дува, дува ветар и доноси снег

играју се деца оживео брег.

Јуре јуре санке, уз весели пој,

Пахуљице лете као пчела рој.

Прича пред спавање:”Корњача и зец“

ЧЕТВРТАК: На белом папиру нацртани су дечак и девојчица. Свако дете има задатак да доцрта оно што недостаје дечаку или девојчици (шал, капа, рукавице, чизма).

Прича пред спавање: ”Вук и седам јарића”

енглески језик: Pets – 9 – 9,30

ПЕТАК: Скочи на санту леда као поларни меда. На поду радне собе налазе се санте леда којих има мање него што је деце у соби. Деца певају песмицу, а кад је песма завршена деца имају задатак да свако од њих стане на своју санту, игру је завршило дете које није стало на санту леда.

Прича пред спавање: ”Жабино краљевство”