21. – 25. јануара

ПОНЕДЕЉАК: На поду радне собе налазе се различити геометријски облици, деца добијају коцку са облицима и имају задатак да баце коцку и да скоче на облик који су добили бацањем коцке. Победник је оно дете које прво пређе свих шест поља колико има на полигону.

Музичко забавиште: “Химна Светом Сави” – 9,30 – 10

Прича пред спавање: “Лав и лисица”

УТОРАК: Данас нам је диван дан, славимо Растку четврти рођендан.

енглески језик: Tick tock – 9 – 9,30

Прича пред спавање: “Кока и златно јаје”

СРЕДА: Ликовно стваралаштво: “Зимска ноћ” – деца имају задатак да користећи белу темперу, различите облике од белог и новинског папира, лепе на црни папир и стварају Зимску ноћ.

Прича пред спавање: “Ковач и пас”

ЧЕТВРТАК: Животиње које воле зиму (бели медвед, поларна лисица, снежна сова, поларни зец, ирвас) – читамо занимљиве чињенице о тим животињама и упознајемо се детаљније са овим врстама.

Прича пред спавање: “Лисица и грожће”

енглески језик: Tick tock – 9 – 9,30

ПЕТАК: Свети Сава, школска слава – разговарамо ко је био Свети Сава, где је живео, зашто је он важан за нас. Читамо приче о Светом Сави, о његовом животу.

Прича пред спавање: “Чобанин и пас”.