21. – 25. јануара

НАХРАНИМО ЖИВОТИЊЕ

Циљ игре: Развијање појама скупа, образовање скупова и упоређивање скупова.

Дидактичка средства: апликације животиња и хране. Ток игре: Васпитач најпре разговара са децом о животињама чије су апликације припремљене, о начину живота и исхране тих животиња.

Апликације се поставе на сто без одређеног реда. Први задататак је да се из скупа свих апликација издвоје два скупа: скуп аплилкција које представљају животиње и други скуп апликацје хране. Излази једно по једно дете, свако узима из првог скупа по једну аплИкацију животиње, именује је, затим узима апликацију одговарајуће хране и преноси је упоредо са апликацијом животиња на пано, док васпитач и остала деца прате и по потреби коригују активност детета. Кад је овај део задатка урађен, поставља се други. Упоредити ова два скупа и утврдити у ком скупу има највише елемената. Да би што лакше решили други задатак, сугерише се деци да елементе оба скупа поствљају у два вертикална низа и то: апликације животиња на леву страну, а апликације хране на десну страну паноа, а затим изврше придруживање оба елемента скупа.

Музичко забавиште: „Химна Светом Сави“ – понедељак – 9 – 9,30