24. – 28. децембар

ОСЕЋАМ СВОЈЕ ТЕЛО

Циљ активности: Изражавати своје тело кроз игру. Акценат је на чулима и сопственим реакцијама на замишљене ситуације. Претварање вербалне у невербалну комуникацију.

Ток активности:

Чуло додира: деца седе у кругу. Васпитач започиње игру – дотакни друга до себе. Ухвати га за руку. Помилуј га по коси. Загрли га. Који део тела смо користили да се дотакнемо, загрлимо, и слично (руке)? Испружите своје руке и протрљајте прстима. Да ли њима нешто осећамо?

Како се зове чуло којим осећамо када неког или нешто додирујемо? (чуло додира)

Игра “чаробна торба” – деца чулом додира покушавају да погоде предмете скривене у торбИ.

Чуло вида – игра “ Тајанствена особа” – једно дете жмури, а друго стоји испред осталих и оно је тајанствена особа. Остали то дете описују детету које жмури користећи што више описних придева (плаве очи, плаве панталоне).

Чуло слуха – Звучни запис – деца именују оно што препознају по звуку (оглашавање животиња, мушки и женски глас у песми).

Чуло мириса и укуса – изразом лица и пантомимом покажите како се осећате у следећим ситуацијама: једете колач, лимун, чоколаду, и слично.

Музичко забавиште: „Ала веје, веје“ – понедељак – 9 – 9,30