5. – 9. новембра

ПОНЕДЕЉАК: Јутарње разгибавање;

Позориште у вртићу.

Прича пред спавање: „Принцеза на зрну грашка“

УТОРАК: Јутарње разгибавање;

Покретна игра са лоптом, брзо реаговање – деца седе у кругу, васпитач је у средини. Он баца лопту према неком детету и истовремено именује неку животињу (пас, мачка, кокошка). Дете коме је бачена лопта прихвата исту уз опонашање гласа изабране животиње.

Прича пред спавање: „Стара бака и дебела кока“

СРЕДА: Јутарње разгибавање;

Покретна игра „горе доле“ – деца имају задатак да се попну на степеник када васпитач каже нешто што се налази горе, а онда сиђу када васпитач каже нешто што се налази доле.

Прича пред спавање: „Мали свет“

ЧЕТВРТАК: Јутарње разгибавање;

Боје су свуда око нас. Деца ће учити боје тако што ће решавати различите задатке. Играће игру ко пре дохвати жуту, црвену, плаву коцку. Потом ће у више скупова додавати играчке одређене боје. Дали на сби имате нешто жуто, црвено, зелено или плаво?

Прича пред спавање: „Фарма боје дуге“

ПЕТАК: Јутарње разгибавање;

Ми смо деца весела“ – покретна игра помоћу које ћемо вежбати: скачемо на обе ноге, потом на једну, пљескамо рукама и учимо нову песму.

Прича пред спавање: „Мачак у чизмама“

Музичко забавиште: „Једног дана решио мој тата“ – 9 – 9,30