26. – 30. новембар

СЕНЗОРНА СТАЗА

Ходање босим ногама веома је корисно: на овај начин дете може да осети глаткоћу паркета, хладноћу плочица, мекоћу тепиха. Када је без чарапа, ноге му се не клизају, има поверење у своје тело и добија велики број сензорних информација.

Можемо направити „сензорну стазу“ – стазу од различитих материјала: мекани јастук, парче тепиха, чупава простирка, парче линолеума, отирач за ноге, посуда испуњена песком, лист папира, дрвена даска, шљунак, и слично.

Показујемо детету како да хода веома полако по овим различитим површинама, држећи руке уз тело да не би изгубило равнотежу. Затим му предлажемо да проба. Први пут ће му можда бити потребно да га држимо за руку. После тога можемо да променимо текстуре, или да направимо стазу која ће бити сложенија.

Музичко забавиште: „Где је онај цветак жути“ – четвртак – 9 – 9,30