26. – 30. новембар

ИГРА ТИШИНЕ

Ова игра је корисна зато што дете помоћу ње може да створи тишину и да је заволи. Дете има потребу за тренуцима одмора и тишине, али није увек у стању да до тога дође потпуно самостално.

Васпитач окупља децу и позива их да се играју “Игре тишине“. Демонстрира деци игру тако што ће лећи на под, склопити очи и неколико тренутака потпуно мировати. Затим позива децу да му се придруже објашњавајући им да док лежимо не смемо да се померамо и говоримо, да не смемо да правимо било какву буку. Деца на овај начин боље схватају шта тражимо од њих.

Када деца успеју да ћуте тражимо од њих да слушају све што се налази у тој тишини. Описујемо оно што чујемо: неко возило у даљини, пој птица, кораке на улици, итд. Поделићемо своје утиске са децом да бисмо им помогли да буду пажљиви и да слушају.

Музичко забавиште: “Где је онај цветак жути” – понедељак – 9 – 9,30