19. – 23. новембар

ПОНЕДЕЉАК: Радни лист “Мала школа”

старији: Вежбамо графомоторику тако што помажемо: гусеници да дође до листа, бубамари да дође до цвета, пужу да дође до купуса, лепимо налепнице животиња на одговарајуће место.

Млађи: тражимо скривене предмете на слици – печурку и виолину. Украшавамо хаљину за принцезу, тако што лепимо налепнице на њу. Упознајемо и откривамо која се то превозна средства крећу по путу (аутобус, аутомобил).

Музичко забавиште: “Разболе се лисица” – 9,30 – 10

Прича за лаку ноћ: “Супермакса”

УТОРАК: Број четири – читамо причу о четири девојчице, водимо разговор о прочитаном. Правимо различите скупове од четири елемента, користимо елементе из поменуте приче (торбе, чешљеве, четке), потом у соби тражимо чега то има 4 (нпр. 4 стола, 4 столице, постоје 4 годишња доба, итд.)

Прича пред спавање: “Супер ципеле”

енглески језик: Doctor, doctor – 9 – 9,30

СРЕДА: Музички инструменти у нашем вртићу – имаћемо прилику да видимо како изгледају гитара и виолина и слушаћемо како звуче. Од рециклираних материјала ћемо правити различите музичке инструменте (гитару,звечке… ).

Прича пред спавање: “Два брата”

ЧЕТВРТАК: Ово сам ја – посматрамо себе у огледалу, разговарамо о боји косе, боји очију, шта се највише допада детету на себи? Помоћу целофана и боје цртамо једни друге, једно дете је модел док друго помоћу боје наноси на целофан контуре лица другог детета, затим мењају места. Организујемо изложбу радова.

Прича пред спавање: “Рики Тики Тави”

енглески језик: Where is…? – 9 – 9,30

ПЕТАК: Моја осећања – разговарамо о осећањима, како изгледамо када смо срећни, како када смо тужни, како када смо уплашени, како када смо љути?Читамо причу “Плачко и Ведрана”и кроз драматизацију се упознајемо са главним јунацима. Играмо игру “различите гримасе” у којој показујемо како се осећамо у датим тренуцима