19. – 23. новембар

ШТА ЈЕ ВЕЛИКО, А ШТА МАЛО

Пре почетка игре постављамо парове великих и малих предмета по соби. Затим износимо пред децу две лутке, од којих је једна знатно већа од друге, упоређујемо их и водимо разговор са децом о величини лутака, упоређујемо делове тела једне и друге лутке.

На једном столу се налазе у пару велики и мали предмети који могу припадати луткама. Једно по једно дете излази, узима пар предмета, именује их и говори који предмет припада којој лутки (зашто?) и поставља их поред одговарајуће лутке. Затим тражимо од деце да погледају по соби, пронађу велике и мале предмете и поставе их поред велике или мале лутке. Отежавање игре је ако су сви предмети измешани, а ми тражимо да дете пронађе, на пример, чешаљ за велику лутку или огледало за малу лутку.

Музичко забавиште: „Разболе се лисица“ – понедељак – 9 – 9,30