12. – 16. новембар

СЕНЗОРНИ БАЛОНИ

За ову активност биће нам потребни балони различитих боја и различити предмети које ћемо ставити у њих: лешници, леблебије, гриз, вода…

Ако то дете жели, можемо да напунимо балоне пре него што их надувамо. После тога оно може слободно да истражује. Пошто су балони провидни, видимо предмете који се котрљају у њима и воду која се „таласа“. Звуци које производе балони веома су изненађујући за децу, и она се никада не уморе од ове игре! Држећи балон у рукама, када га протресемо, можемо да осетимо тежину воде или котрљање ситних семенки. То су веома пријатне сензације.

Такође можемо да припремимо корпицу са различитим лоптицама које дете може да истражује.

Музичко забавиште: „Имитирање животиња уз музику и покрет“ – четвртак – 9 – 9,30