8. – 12. октобра

Ношење послужавника

Многе активности биће понуђене детету на послужавнику.                                                                                                                Да би дете било самостално, треба да га научимо како да носи послужавник.

Први пут ми показујемо детету како да носи послужавник: он се налази на столу, узимамо га за дршке, полако подижемо, држећи га водоравно, а затим полако ходамо по соби пре него што се вратимо, и поново га спуштамо на сто. Све ово радимо користећи правилне и пажљиве покрете. После тога дете може да вежба тако што ће на послужавнику носити неки ситан предмет.                                                                                                                                                                                               Свака грешка ће тада бити очигледна: ако нагне послужавник на једну страну, предмет ће склизнути или пасти. Када дете буде овладало овом етапом, оно може да проба да носи и нешто осетљивије, као што је, рецимо, мали бокал. Веома рано можемо да имамо поверење у дете и да му дамо мали послужавник на ком ће носити своју ужину до стола.

Музичко забавиште: Песме о јесени – понедељак – 9 – 9,30