29. октобра – 2. новембра

ПОНЕДЕЉАК: Покретна игра: „Поплава, пљусак и олуја“ – Деца трче по просторији и, када викнем: Поплава!, она треба да се попну или стану на нешто тако да им ноге буду одигнуте од тла. Када кажем: Пљусак! деца треба да се сакрију испод нечег (стола, столице…) Када кажем: Олуја!, деца се збијају једна уз другу да их олуја не би одувала. Игра траје све док траје интересовање деце.

Пoпуњавање часописа „Крцко“

Читамо причу за лаку ноћ: Ризница бакиних прича – „Браман, лопов и џин“

Музичко забавиште: „Била мама кукумка“ – 9,30 – 10

УТОРАК: Обрада песме: „Кишне радости“ М. Радивојевић

Читамо причу за лаку ноћ: Ризница бакиних прича – „Баш такав какав си“

Енглески језик: Clothes in autumn – 14,45 – 15,15

СРЕДА: „Наша слагалица“ – развој осећања припадности и истицање важности сваког детета. Нацртану слагалицу исечем на делове, свако дете узима по један део слагалице и црта по жељи, свој симбол или испише своје име. Нумерисане делове слажемо редом, и тако правимо нашу слагалицу коју ћемо окачити на зид у нашој соби.

Читамо причу за лаку ноћ: Ризница бакиних прича – „Како је леопард добио шаре“

ЧЕТВРТАК: Опажање и схватање простора и просторних релација – релација положаја у-на-ван. Шта се све налази у-на-ван у односу на предмете у соби, шта се све налази у вртићу, ван вртића. Рад у радним листовима „Ја у вртићу“ – У, на, ван.

Читамо причу за лаку ноћ: Ризница бакиних прича – „Лукави лисац и мала црвена кока“

Енглески језик: Clothes in autumn – 14,45 – 15,15

ПЕТАК: Рад у радним листовима:

„Мала школа“ – Боје – на основу дате слике, бојимо цртеж;

„Играм се и учим“ – Квадрат – вежбамо спретност држања оловке;

Читамо причу за лаку ноћ: Ризница бакиних прича – „Немој да се плашиш“