10. – 14. септембар

РЕЂАЊЕ ПЕРЛИЦА

Ређање перлица је додатна етапа у развијању прецизности и раду прстима. На почетку, дете које је превише мало да би ређало перлице на конац може то да чини користећи штапић који држи у руци. Након тога моћи ћемо да му дамо канап, водећи рачуна да један крај учврстимо, обмотавајући га селотејпом у дужини од око три центиметра. Одвојићемо довољно времена да бисмо показали детету како да држи део канапа који треба да буде довољно дугачак да оно може да на њега гурне перлицу након што је стави.

Када показујемо детету нешто што захтева прецизност, треба радити полако и увек на исти начин. Ако се различите етапе неке активности детету  покажу једноставно и јасно, оно ће много боље интегрисати покрете.

музичко забавиште: „У шуми“ – понедељак – 9 – 9,30