10. – 14. септембар

МОЈА ОСЕЋАЊА

Дете учи речи којима изражава осећања. Васпитач показује деци своја осећања и говори деци речи за њих, именује их. Затим дете увежбава изражавање осећања.

Показујемо деци како изгледа срећно и тужно лице. Затим ћемо поновити ову игру са различитим осећањима као што су туга, уплашеност, љутитост.

Млађу децу ћемо замолити да именују осећања која показујемо. Старијој деци ћемо дати огледало и замолити их да мењају своје изразе лица.

Подстичемо децу да покушавају да повежу изразе лица са речима које их описују.

Групна игра: Деца ће седети у кругу заједно са васпитачима, када изговоримо неко осећање, сви треба да направе гримасу у складу са тим осећањем, нпр. Да видимо како изгледа када сте љути? Онда ћемо подстицати децу да покажу друговима како њихово лице изгледа када су они љути.

музичко забавиште: „У шуми“ – 9 – 9,20