10. – 14. септембар

ПУЗАЊЕ

Дете пузи и кад има препреке и на равној површини. Ова активност подстиче развој крупне моторике и развија вештине гледања и додиривања. Дете учи како да кретањем и наилажењем на препреке решава проблем.

Припремићемо разне препреке: кутије, сто, столице, колутови, трака по којој се пузи (лепљива трака). Разместићемо препреке у слободном делу собе и започећемо игру позивајући децу да се прикључе. Децу ћемо подстицати да пузе испод препрека, око препрека, преко препрека. Касније уз помоћ лепљиве траке можемо направити стазу по којој ћемо пузити. Она може бити у облику круга или праволинијска. У току игре деци ћемо описивати све што радимо: „Лазо,пузиш око столице. Сад пузиш ка кутији. Пролазиш испод стола…“

Музичко забавиште: „У шуми“ – 9 – 9,30