6. – 10. август

ПРЕСИПАЊЕ КОРИШЋЕЊЕМ СУНЂЕРА

За ову активност стављамо две посуде (велике, али не превисоке) и мали сунђер на један низак сточић. У посуду која се налази с леве стране сипамо мало воде (дете то може да уради и само ако уме).

Одвајамо довољно времена да бисмо детету показали како се то ради: најпре стављамо сунђер у посуду да се натопи, онда га стављамо изнад празне посуде и полако притискамо рукама и цедимо. Понављамо ово све док посуда с леве стране не остане празна: „Видиш, више нема воде.“

Затим све то радимо у супротном смеру: пресипамо воду из десне посуде у леву. Када завршимо, можемо поново да покажемо детету да је посуда празна. Затим сунђером бришемо капљице воде које су пале на сто и сада је ред на дете да понови све ово само. Ова активност, између осталог, учи дете како да користи сунђер. Оно такође учи да сунђер не може да упије воду ако се не исцеди.