20. -25. август

ТАШИ, ТАШИ, ТАНАНА

Одрасли ставља дете у крило, тапше рукама изговарајући речи: „Таши, таши, танана“. Пошто дете не може одмах да уради исти покрет рукама, одрасли узима његове руке и тапше њима и даље понављајући речи: „Таши, таши танана“. Као резултат овог понављања дете у почетку производи те покрете имитирајући одраслог, а после само.

Кад неко одлази из собе одрасли може искористити тај моменат постичући дете да после речи „довиђења“ маше руком. Такође може на речи „Дај руку“ подстицати дете да пружи своју руку. Он пружи своју руку и говори: „Дај ручицу“. Ако дете на то не реагује, сам узима његову руку и изводи покрете. Понавља то неколико пута. Као резултат тога дете ће на молбу „Дај ручицу“ пружити руку.