23. – 27. јула

ОТИСКИВАЊЕ КРУГОВА

Дете користи различите предмете кружног облика и боји их како би могао да отискује кругове. Ова активност подстиче развој креативности и добра је за вежбање ситне моторике. Дете се упознаје са различитим величинама кругова.

Прикупићемо предмете кружног облика, ставићемо у корпу да би деца прво могла да их истражују.

Ставићемо две боје у мале посуде, затим ћемо предмете убацити у те боје. Исећићемо велики папир кружног облика и залепити га за сто. То нам је уствари папир на ком ћемо откискивати кругове.

Деци ћемо објаснити како да правимо кругове.

Показаћемо им како да предмет кружног облика ставе у боју и како да га отисну на папир. Охрабрићемо децу да отискују различите предмете. Док радимо, разговараћемо са децом о предметима, бојама, и отискивању.

Нека деца ће бити одушевљена  отискивањем. Неку ће интересовати боја. Она ће стављати руке у боју и отискивати своје прсте. Причаћемо са њима о отисцима које остављају.

Подстакнућемо их да са прстима претходно умоченим у боју, цртају кругове по папиру.