23. – 27. јула

САЂЕЊЕ СЕМЕНА

Сађење семена, посматрање како клија и брига о њему омогућавају детету да индиректно схвати велики број ствари о природи и њеном функционисању.

Семенке сунцокрета су савршене зато што брзо расту, а резултати су импресивни. За почетак припремамо малу саксију, земљу и семенке које ће деца садити. Не треба заборавити да се заливају сваког дана и убрзо ће се појавити мале клице.

Тада ћемо их пресадити: дете пуни саксију земљом, прави у њој мале рупе у које ставља клице и прекрива их земљом. Поново следи период посматрања и заливања. Можемо да се забављамо поредећи редовно висину биљака са висином детета. Ускоро ће оне бити више од њега!

Не треба да заборавимо да редовно заливамо биљке и да пазимо на појављивање цветова. Право је уживање посматрати велике цветове сунцокрета. На крају ће се они осушити и дете ће моћи да сакупи семенке да би их посадило.