2. – 6. јули

МОЈЕ ДРВО

Средства: на папиру формата А4 нацртати контуре дрвета, за свако дете посебно; темпере, посуде за боју, убруси.

Медицинска сестра васпитач у уводном делу активности посматра с децом дрвеће у дворишту и коментарише све што види: лишће, цвеће, птичицу, плодове… Потом их уводи у радну собу где је за свако дете на столу већ постављен папир са исцртаним стаблом и гранама.

Васпитач подстиче децу да уоче шта је то што недостаје на њиховом дрвету. Затим им даје посуде с размућеном темпером и показује како могу боцкањем или кружним покретима прстију, који су претходно умочени у темперу, да насликају лишће и крошњу дрвета. Деца онда настављају да сликају уз помоћ медицинске сестре васпитача.

Варијанте: Активност наставити сутрадан. Понудити деци изрезане цветиће и лепак за папир и подстицати их на то да залепе на своје дрво много цветића како би процветало, баш као оно у дворишту. Уместо цветића могу се користити и сличице воћа. Ова активност се може реализовати и као групни рад.