16. – 20. јула

ПОСУДА ЗА ШЕЋЕР

За ову активност потребно је пронаћи стаклену посуду за шећер с поклопцем који се одврће и припремити мале дрвене штапиће (штапићи за ражњиће, рецимо одговарајуће величине).

Полако показујемо детету како да угура штачић у посуду за шећер, а затим одврћемо поклопац с ње и сипамо штапиће у корпицу.

На почетку, детету ће бити потребно много концентрације да би завртало. Али баш у тренутку када је нека активност детету тешка, она код њега изазива интересовање. Дете осећа да ће успети да то ради ако буде стрпљиво и ако буде наставило да покушава. Када је активност превише лака, дете губи интересовање. На нама је да пронађемо одговарајућу равнотежу између превише компликованог и превише једноставног.