16. – 20. јула

ИМИТИРАЊЕ ЗВУКОВА ЖИВОТИЊА

Васпитач прави или чита књигу о животињама и подстиче дете да опонаша звукове животиња. Ова игра помаже детету да научи нове речи и звукове. Дете кроз интеракцију са васпитачем учи како да одговори на питање.

Активност ћемо радити индивидуално са сваким дететом, и у мањим групама до троје деце.

Направићемо књиге са животињама. На парчиће хамера залепићемо слике животиња и направити странице књиге које ћемо понудити деци. Сачекаћемо да дете одабере књигу и онда ћемо понудити детету да књигу прочитамо. Док читамо постављамо питања везана за слику. Која је ово животиња? Ако дете не зна да именује животињу, гласно ћемо је именовати уместо њега. Питаћемо: „Како каже крава?“ Охрабрићемо дете рекавши: „Крава каже му-му.“ Ако је дете заинтересовано читаћемо књигу поново. Читаћемо је и другој деци која су се у међувремену придружила.