11. – 15. јуни

НАХРАНИМО ЖИВОТИЊЕ

Циљ игре: Развијање појма скупа, образовање скупова и упоређивање скупова.

Дидактичка средства: апликације животиња и хране.

Ток  игре: Васпитач најпре разговара са децом о животињама чије су апликације припремљене, о начину живота и исхране тих животиња.

Апликације се поставе на сто без одређеног реда. Први задатак је да се из скупа свих апликација издвоје два скупа: скуп апликација које представљају животиње и други скуп апликације хране.

Излази једно по једно дете, свако узима из првог скупа по једну апликацију животиње, именује је, затим узима апликацију одговарајуће хране и наноси је упоредо са апликацијом животиња на пано, док васпитач и остала деца прате и по потреби коригују активност детета. Кад је овај део задатка урађен, поставља се други. Упоредити ова два скупа и утврдити у којем скупу има највише елемената.

Да би што лакше решили други задатак, сугерише се деци да елементе оба скупа постављају у два вертикална низа и то: апликације животиња на леву страну, а  апликације хране на десну страну паноа, а затим изврше придруживање елемената та два скупа.

Музичко забавиште: Певање већ научених песмица – понедељак – 9,30 – 10