11. – 15. јуни

СЕНЗОРНА СТАЗА

Ходање босим ногама веома је корисно. На тај начин дете може да осети глаткоћу паркета, хладноћу плочица, мекоћу тепиха. Када је без чарапа, ноге му се не клизају, има поверење у своје тело и добија велики број сензорних информација.

Направићемо „сензорну стазу“ – стазу од различитих материјала: мекани јастук, парче тепиха, чупава простирка, парче линолеума, отирач за ноге, посуда испуњена песком, лист папира, дрвена даска, шљунак…

Показаћемо детету како да хода веома полако по овим различитим површинама, држећи руке уз тело да не би изгубило равнотежу. Затим ћемо му предлажити да проба самостално. Први пут ће можда бити потребно да га држимо за руку. После тога можемо да променимо текстуре, или да направимо стазу која ће бити сложенија.

Музичко забавиште: Певање већ научених песмица – понедељак: 9,30 – 10 часова