14. – 18. мај

У ГОСТИМА,  Д. Максимовић

Циљ и задаци: Развој речника и реченице именовањем, набрајањем и описивањем промена у природи у пролеће. Усвајање стихова песме.

Средства: коверте, сличице пролећног воћа, поврћа, биљака, инсеката, цд са композицијом „Валцер цвеће“, П.И. Чајковски.

Предлог тока активности:

Васпитач је припремио коверте у којима се налазе сличице пролећног воћа и поврћа, цвећа, инсеката, свега што је карактеристично за пролеће. Објашњава деци да је јутрос за свако дете, а и за васпитача стигло по једно писмо. Васпитач чита име и презиме детета с коверте и оно преузима своју пошту. Када деца отворе писма и извуку сличице, именују појмове и упоређују ко је шта добио. Разговарају о томе ко је могао да им пошање ова писма. Уз помоћ васпитача, добијене сличице покушавају да повежу са пролећем. Васпитач отвара свој коверат и каже да је у његовом писму нема сличице, већ је у питању нека песма. Песма се зове „У гостима“, а написала је Десанка Максимовић. Васпитач чита садржину свог писма у којем су стихови песме. Потом сви заједно анализирамо песму.

Музичко забавиште: Коло у мају – понедељак- 9,30–10