Дневне архиве: 27. априла 2018.

Припреме за квалификационо такмичење у програмирању

Припреме за квалификационо такмичење у програмирању ће се одржати у понедељак 30. априла 2018. године са почетком у 17, 18 или 19 часова.

Тестови за вежбање се налазе на сајту Установе и препорука такмичарима је да их раде по реду, тј. да најпре раде задатке првог нивоа, а онда иду редом, јер се задаци постепено усложњавају.

Тестови за вежбу

На овој страни можете наћи тестове за припрему такмичара за предстојеће квалификације. Сваки од тестова садржи пет различитих врста задатака, укупно десет страница. Непарне  странице су задаци, а парне су решења задатака.

Савет родитељима: одштампајте прву страницу теста и дајте детету да вежба. Проверите решење на другој страници. Ово можете учинити са свим тестовима са ове стране. Када је дете добро извежбало први тип задатака, можете да му одштампате трећу  страницу а решење проверавате на четвртој страници. То све поновите за сваки од тестова са ове стране. Кад је други тип задатака добро извежбан одштампате пету страну, а на шестој проверавате решење и то за сваки од тестова са ове стране. Ово можете поновити и за седму и девету страницу тестова, чија су решења на осмој односно десетој страници.

Типови задатака су поређани по сложености од најлакших ка сложенијим. Тестови могу варирати у погледу просечне сложености, па их можете поређати по сопственој жељи.