5. – 9. март

ПОНЕДЕЉАК: Радни листови и часописи, решавамо лавиринте у којима деца треба да помогну животињама да дођу до својих младунаца. Спајамо животиње са храном и простором у којем живе (штала,кокошињац…)

Музичко забвиште: Вуче, вуче, Ивин воз, Висибаба мала… 10 – 10,30

УТОРАК: Мами за празник,учимо песмицу Срце Д.Лукића

У срцу моје маме

и моје срце куца

Кад њено куцне так

Моје се чује тик.

Њено је око топло

Ко око жутог сунца

У том топлом оку

Станује и мој лик.

СРЕДА: Прича Огледалце Григора Витеза, водимо разговор о причи,играмо игру „Уради исто што и ја“, деца се деле у парове, једно дете представља огледало,док се друго дете огледа. Задатак детета које је огледало је да опонаша дете које се огледа. Игра траје док има интересовања за њу.Од картона и алуминијумске фолије правимо огледало.

ЧЕТВРТАК: Драга мама, бако, данас је твој дан, ову малу честитку дајем ти на дар. Од разнобојних хамера,помоћу воштаних бојица и пак папира правимо нашим мамама, бакама честитке.

енглески језик: Would you like some tea? – 9,45 – 10,15

ПЕТАК: Затвори очи,укључи уши,погоди шта се то чује? Васпитач из чаробне торбе вади различите инструменте и свира са њима. Деца треба да погоде о ком се инструменту ради, док су им очи затворене. У торби ће бити: разноразне звечке, фрулице, даире, ксилофон, чинеле.

енглески језик: Would you like some tea? – 9,30 – 10