26. – 30. март

ПОНЕДЕЉАК: јутарње телесно вежбање

Радну недељу започињемо организованом игром ”Лопта у кош”. Негујемо сарадничке односе у групи тако што децу делимо у парове или мање групе. Jедно дете прави кош од ручица друга деца убацују лопту. Онда следи замена. Учимо да играмо по правилима и да их поштујемо. Радујемо се свачијем успеху,и радимо док га не постигнемо код сваког детета.

УТОРАК: јутарње телесно вежбање

Обрада приче: ”Два пужа”. Користимо лутке на штапу,тема је другарство. Причу су смислили васпитачи,а када деца добију лутке пужева пратимо докле ће нас одвести њихово причање. Развијамо говор и богатимо дечији речник.

СРЕДА: јутарње телесно вежбање

Ликовно стваралаштво: виљушком до цвета. Користимо темпере, рад је у мањим групама.

музичко забавиште: народне песме уз игру (Ја посејах лубенице, Около салата, Ласте проласте…) – 9 – 9,30

ЧЕТВРТАК: јутарње телесно вежбање

Покретна игра: Пчела и цвет. Цветови су на поду, пчеле зује. На престанак музике свака пчела треба да нађе свој цвет, а увек ће бити један мање. Учимо правила игре, поштујемо их, некада победимо, некада изгубимо, али сви се крећемо. Играмо се док сви не победе (ако деца желе).

ПЕТАК:  јутарње телесно вежбање

Радни листови: Залепи пужевима кућице