15. – 19. јануар

ТРАЖЕЊЕ ЖИВОТИЊА

Деца траже животиње у кутији прекривеној сецканим папиром и вежбају препознавање животиња. Животиње које нестају и појављују се, помажу млађој деци да схвате појам постојаности предмета. Дете тако учи да предмети постоје иако их оно не види. Узимање животиња је прилика за вежбање ситне моторике.

Донећемо кутију са животињама. Предложићемо деци да се играју игре скривања. Дозволићемо им да сами изаберу животињу коју ће сакрити. Када су животиње сакривене, рећи ћемо деци да крену да их траже. Ставићемо кутију на средину стола и рећи ћемо им да ту могу да ставе животиње које нађу. Када дете нађе животињу, подстакнућемо га да каже како се та животиња оглашава и да је стави у кутију. Наставићемо са тражењем и опонашањем животиња.

Ативност ће трајати све док траје дечје интересовање.

уторак: музичко забавиште: песмице о зими – 9,30 – 10