15. – 19. јанаур

ОСЕЋАМ СВОЈЕ ТЕЛО

ЦИЉ: Изражавати своје тело кроз игру. Акценат је на чулима и сопствениом реакцијама на замишљене ситуације. Претварање вербалне у невербалну комуникацију.

ТОК АКТИВНОСТИ:

• ЧУЛО ДОДИРА – Деца седе у кругу. Васпитач започиње игру: Дотакни друга до себе. Ухвати га за руку. Помилуј га по коси. Загрли га. Који део тела смо користили да се дотакнемо, загрлимо… (руке). Испружите своје руке и протрљајте прстима. Да ли њима нешто осећамо? Ккао се зове чуло којим осећамо када неког или нешто додирујемо? (чуло додира). Игра „Чаробна торба“ – деца чулом додира покушавају да погоде предмете скривене у торби.
  • ЧУЛО ВИДА – Игра „Тајанствена особа“ – једно дете жмури, а друго стоји испред осталих и оно је тајанствена особа. Остали га описују детету које жмури, користећи што више описних придева (плаве очи, плаве панталоне…)
  • ЧУЛО СЛУХА – Звучни запис – Деца именују оно што препознају по звуку (оглашавање животиња, мушки и женски глас уи песми…)
  • ЧУЛО МИРИСА – Изразом лица или пантомимом покажите како се осећате у следећим ситуацијама: једете колач, љуту паприку, лимун, чоколаду… Деца даље сама дају предлоге.

уторак: музичко забавиште: песмице о зими – 9,30 – 10