Годишње архиве: 2018

ПРОНАЂИ СВОЈУ ЧАШУ

За ову игру припремљене су кутијице у којима се налазе слике различитих предмета. Свако дете треба да погледа шта је на његовој сличици, а потом затвори кутијицу.

У другом делу игре деци ће се показати пластичне чаше. На свакој чаши је различита сличица. Задатак је да деца пронађу чашу на којој је слика истог предмета као у њиховој кутијици.

Важно је да предмет исти без обзира на боју и величину.

ИГРА МЕДА

Васпитач седи и држи пред собом дете које стоји на поду. Држи га испод пазуха. Васпитач пева у ритму песме, мало подиже и спушта дете на игле. Игру понављати док траје интересовање детета.

„Игра меда

један, два,

па се тресе

земља сва.“

Кроз ову активност ћемо код деце вежбати крупну моторику и развијати осећај за ритам.

13. – 17. август

ПОНЕДЕЉАК: Клетт радни листови: помажемо дечаку и девојчици да се обуку тако што повезујемо гардеробу у зависности коме шта припада. Лепимо сличице гардеробе на предвишена места.

УТОРАК: Шта све могу моји прсти на ногама – покушавамо да ухватимо кликер, мале лоптице од алу-фолије и преносимо их на одређено место.

СРЕДА: Ликовно стваралаштво: помоћу боје и картона правимо занимљиве шаре и отиске. Шарени октопод оставља траг на папиру.

ЧЕТВРТАК: Почетни математички појмови: “Златокоса и три медведа”, повезујемо медведе и њихове ствари (столичица, каша, пиџаме, кревети, прибор за јело).

енглески језик: – 9,15 – 9,45

ПЕТАК: “Да ти испричам шта мисе догодило”, препричавамо шта смо то радили након вртића, своје утиске цртамо на великом хамеру.

13. – 17. август

ПОНЕДЕЉАК: Обрада слова К – подстицати децу да наброје животиње, имена, воће, поврће, итд., које почињу и које се завршавају на слово К. Играмо игру „На слово, на слово, К.“ Замислићемо предмет, животињу, којој ћемо открити неку битну карактеристику и покушаћемо да погодимо оно што смо замислили. На изрезаном слову К лепимо слике предмета, животиња, поврћа, итд.

УТОРАК: Летња музичка радионица и еколошка радионица – „Наш град, наше огледало“ у Регионалном центру Чачак

ликовно стваралаштво: Необични сладоледи – 15,30 – 16

СРЕДА: Луткарска радионица у Регионалном центру Чачак (цртамо, бојимо и правимо лутке од различитог материјала)

ЧЕТВРТАК: Летња музичка радионица и еколошка радионица – „Наш град, наше огледало“ у Регионалном центру Чачак

енглески језик: – 9 – 9,30

ликовно стваралаштво: Петар Пан и ја – ванземаљци – 15,30 – 16

13. – 17. август

ПОНЕДЕЉАК: Разговор о протеклом викенду. Деца препричавају занимљиве анегдоте које су доживели током викенда. Подстичемо дечију машту и богатимо речник.

Говорне вежбе гласова: Р, В, Ц, З.

УТОРАК: Еколошка радионица – „Наш град, наше огледало“ у Регионалном центру Чачак

ЧЕТВРТАК: Еколошка радионица – „Наш град, наше огледало“ у Регионалном центру Чачак

енглески језик: Words that rhyme – 9,15 – 9,45

ПЕТАК: Луткарска радионица у Регионалном центру Чачак (правимо лутке, птичице од различитог материјала).

енглески језик: Words that rhyme – 9 – 9,30

13. – 17. август

ПОНЕДЕЉАК: „Заронимо руке у свет науке“, радионица за децу у Регионалном центру Чачак.

енглески језик:- 9,15 – 9,45

енглески језик:- 9 – 9,30

ПОНЕДЕЉАК: Упознавање околине – Земља, вода, ваздух

енглески језик: Words that rhyme- група А – 15,30 – 16

УТОРАК:

Млађи: Летња музичка радионица у Регионалном центру Чачак;

Старији: Еколошка радионица – „Наш град, наше огледало“ у Регионалном центру Чачак.

енглески језик: Words that rhyme – група Б – 15,30 – 16

ликовно стваралаштво:  Необични сладоледи– 14,45 – 15,15

СРЕДА:

Млађи: Луткарска радионица у Регионалном центру Чачак (цртамо, бојимо и правимо лутке од различитог материјала);

Старији: „Зарони руке у свет науке“, радионица за децу у Регионалном центру Чачак.

енглески језик: Words that rhyme – група А – 15,30 – 16

ЧЕТВРТАК:

Млађи: Летња музичка радионица у Регионалном центру Чачак;

енглески језик: Words that rhyme – група Б – 15,30 – 16

ПЕТАК: Луткарска радионица у Регионалном центру Чачак(правимо лутке, птичице од различитог материјала)

ликовно стваралаштво: Петар Пан и ја – ванземаљци – 14,45 – 15,15

„Пецање“ ситних предмета

Када стекне одређену вештину у коришћењу руку, мало дете почиње да тражи активности којима ће развијати прецизности.

Ова активност састоји се од „пецања“ предмета који плутају у једној посуди са водом.

Започињемо са крупнијим предметима и пластичним цедиљкама, а када дете добро овлада покретима, убацујемо мање цедиљке и ситније предмете.

Припремићемо потребан материјал: велику посуду са водом, посуду у коју ће вадити предмете, кутије од киндер јаја, цедиљке, перлице и сл. Окупићемо децу и објаснити им како ћемо се играти.

Кроз ову активност дете ради на координацији између очију и руку, прецизности и стрпљењу, као и способности концентрације.

ОТИСКИВАЊЕ КРУГОВА

Деца користе различите предмете кружног облика, умачу их у боју како би могли да отискују. Ова активност подстиче развој креативности и добра је за вежбање ситне моторике.

Децу упознајемо са различитим величинама кругова (поклопци кутија, затварачи спрејева, мале и велике пластичне кутије или ролне од убруса, итд.).

Показаћемо деци како да ставе предмет кружног облика у боју и како да га отисну на папиру.

Охрабрићемо децу да отискују различите предмете. Разговараћемо са децом о предметима, бојама, величинама отиснутих кругова, итд.

13. – 17. августа

енглески језик:  Match- 13 – 13,30