2.- 6. октобар

МОТОРИЧКЕ АКТИВНОСТИ – ПОЛИГОН СПРЕТНОСТИ

Циљеви ових активности су:

• усвајање технике провлачења и пузања
  • јачање великих мишићних група

Трчање лаганим темпом, ходање, ходање на прстима, на петама, ходање у получучњу.
Обично ходање уз вежбе дисања – интензиван удах – узручење, снажан издисај – приручење).

Позваћемо децу да нам помогну да поставимо полигон. Стаћемо у колону једно из другог, као „зечићи“ идемо да тражимо хану. Провлачимо се кроз густо грање (мердевине), пажљиво пузимо преко „моста“ (клупа, стполица) да не упаднемо у реку. Провлачимо с екроз поља (обручеви)до шаргарепе. Уколико је неком детету потребно помагаћемо му да пређе све препреке. Када сви прођу полигон, позваћемо децу да нам помогну да распремимо собу. Након тога ћемо сести у круг. Саопштићемо деци назив игре и објаснићемо им правила. Одрасли ће бити равноправни партнер у игри.

Од одраслог почиње круг представљања. Он ће рећи своје име и након тога ће откотрљати лопту ка неком детету. Изабрано дете треба да ухвати лопту, представи се и након тога закотрља лопту ка неком другом детету.