14. – 18. август

ПОНЕДЕЉАК: „Вртић какав желим“– разговарамо са децом о вртићу из њихове маште. Подстицаћемо децу да дају предлоге, да кажу шта би желели како би њихов боравак био што пријатнији.

УТОРАК: „Пустоловине мојих папуча“ – уз помоћ апликација причамо деци причу „Маца папучарица“. Драматизација догађаја у причи. Учимо се уредности и лепом понашању.

СРЕДА: „Високо – ниско“ – почетни математички појмови – усвајамо релацију високо-ниско. Упоређујемо коцке, меримо сопствену висину, високо беремо јабуке, ниско јагодице… Када утврдимо ова два појма, слажемо плаве коцке н ависоку полицу, а жуте на ниску.

ЧЕТВРТАК: Полигон – развијамо кординацију покрета, брзину, снагу, спретност, равнотежу, прецизност – распоређени по соби радимо вежбе обликовања. Затим стајемо у возић иза означене линије и једно по једно дете прелази задате препреке. Ходамо по нацртаној линији, провлачимо се испод ластиша, обилазимо око столице са лоптом између ногу, а затим обарамо постављене чуњеве.

ПЕТАК:                           Вртић

Вртић је створен за игру, дружење, забаву, причу.

Ту се права другарства и важна знања стичу.

У вртићу се живот упознаје и воли,

Научено у њему, помаже ти у школи.

Од амбалажног материјала правимо макету вртића.