29. мај – 2. јуни

ПОКАЗИВАЊЕ И ДЕМОНСТРИРАЊЕ ДРУГОЈ ОСОБИ

Одрасли поређа разноврсне играчке насупрот деци која седе у полукругу. Затим позива једно по једно дете и тражи од њега да покаже које све делове има играчка (нос, очи, ноге, реп), како се јавља, како се креће и сл. Или одрасли пита дете колико воли одређену играчку. Ако дете то може да каже и покаже, одрасли тражи да то демонстрира пред другом децом. Ако дете не може да покаже, одрасли му помогне речима: „Хајде да мало помазимо куцу, овако се куца мази, овако се љуља…“ При демонстрирању ће узети дечју руку и прислонити је уз играчку, гледаће и нежно и благо говорити.

Одрасли може да тражи од детета да покаже своје знање и умешност пред трећом особом која је дошла у посету (Хајде, Саро, да отпеваш тети ону нашу песму). На томе неће инсистирати, поготову код стидљиве деце. Одрасли треба да подстиче децу да покажу како су вредна, како лепо једу и сл. На овај начин се подстичу и културно-хигијенске навике.