Дневне архиве: 2. маја 2017.

свет око нас: „Познати коњи“ – радни лист страна 62

ликовно стваралаштво: „Чаробна улица“– 15,30 -16

математика: „Веће, мање, једнако“ – радни лист страна 52,53,54

енглески језик: There was a hole – 13 – 13,45

Развој говора: Слово Ф

Графомоторичке вежбе

ЦРТАЊЕ ВОШТАНИМ БОЈИЦАМА

Цртање је значајно за развој креативности. Оно подстиче машту. Кроз цртање се може много тога сазнати о емоцијама деце. Док цртају деца изражавају своја осећања, прерађују искуства, развијају своје интелектуалне потенцијале, вежбају ситну моторику, координацију око-рука.

Тражићемо од деце да „нацртају“ своју омиљену играчку, нешто што највише воле.

Пустићемо их да истражују са папиром и бојама, да „жврљају“ и забављају се бојама.

СРЕДА:

Ликовно васпитање: Правимо рам за слику

Рад у радним листовима

енглески језик: Tall, short, big, small – 9,30 – 10

ПЕТАК:

Обрада приче: „Најхрабрији миш“

енглески језик: Tall, short, big, small 9,30 – 10

СРЕДА:

Развој говора – Обрада бајке „Бамби“

Рад у радним листовима

енглески језик:Tall, short, big, small 9,30 – 10

ПЕТАК:

Ређање, настављање, низање – логичко математичко сазнање

енглески језик: Tall, short, big, small 9,30 – 10

СРЕДА:

Наопака прича (зец, ловац, пушка). Уз помоћ ове приче проверићемо пажњу и моћ запажања код деце. Читаћемо причу без наглашавања онога што „није у реду“. Чекаћемо реакцију деце! Када до ње дође разговараћемо о томе шта је све наопако у причи. Развијаћемо дечји говор и богатити речник.

ЧЕТВРАТАК:

Животиње далеких крајева – кенгур. Користимо цртеж, фотографије и играчку. Где живи, како изгледа, како се креће? Кога то носи у торби? Како децу носе њихове маме… Ко би желео да има торбу као кенгур… Подстичемо машту код деце.

ПЕТАК:

Класична музика за децу – Вивалди – Четири годишња доба – слушање музике. Васпитач наглашава када је које годишње доба да би деца замислила шта се тада дешава. Након сваког позивамо их да се крећу у складу са оним што чују.

МОГУ ДА ПРОНАЂЕМ

Одрасли испод ћебенцета, мараме сакрива неколико, деци познатих предмета и подстиче децу да их проналазе.

Ова активност развија свест о постојаности предмета и учи дете да предмет постоји и ако га не види. Деца, такође увежбавају увежбавају посматрање предмета.

Већи предмети олакшавају игру и помажу деци која имају тешкоћа са схватањем. Када кријемо предмете остављамо један део да вири да би га дете видело.

Сакриваћемо предмете и у руци, премештати из руке у руку и подстицати децу да погађају где се предмет налази.

3. – 5. мај

Музичка активност: Замишљено путовање возом – имитирамо кретање воза, звук локомотиве, певамо песмицу ћиху, ћиху…

Развој ситне моторике: Правимо огрлице – низање пертли на канап

Имититативне игре: Нови кутак кухиње