13. – 17. март

ИГРА ПАРНИМ СЛИКАМА

Одрасли вади из кутије слику коњића, показује деци говорећи шта све коњић има, рецитује стихове о коњићу. Држећи слику у руци да је сви виде, обраћа се сваком детету понаособ питањем: „Где је коњић?“  Затим оставља све на сто.

Одрасли узима две слике: једну коњића, а другу зеке, показује их деци и пита: „Ко је то?“. Слике ставља једну поред друге на други сто. „Елена иди донеси ми коњића.“ Дете радо „трчи“ ка столу, зауставља се поред њега, гледа обе слике, узима ону на којој је приказан коњић и радосно је носи васпитачу. „А, сад донеси другог коњића…“

Игра се понавља док се не споје сви парови (слике различитих животиња). Важно је да свако дете има прилику да испуни задатак. Уколико одрасли осети да су се деца заморила, направиће паузу, а затим наставити укључивањем све деце.