27. фебруар – 3. март

на зелену траву,

а он у сну не може

да подигне главу.

УТОРАК: Мини позоришне представе – мале кућне позоришне представе уз помоћ плишаних играчака. Учење правилима понашања, комуникације, социјализације. Давање детету улоге одраслог и оног који треба да реши неки проблем је веома забавно и може нам помоћи да видимо како одређене ситуације изгледају из дечје перспективе.

СРЕДА: Радни листови

ЧЕТВРАТАК:  Препознавање емоција – искористити спонтану ситуацију када неко дете плаче, љути се, радује…Разговарамо о томе шта значи када неко плаче, када се радује, зашто је тужан или срећан. Читаћемо приче у којима лутке или животиње показују емоције.

ПЕТАК: Погоди по боји – већу кутију смо напунили лоптама различитих боја (жута, плава, црвена, зелена). Подстичемо децу да их раздвајају по боји у друге кутије на којима је налепљена трака одговарајуће боје.