5.-9. децембар

ИГРА ПАПИРОМ

Одрасли држи лист папира и почиње игру „свирање папиром“. Наизменичним ширењем и скупљањем папира, одрасли производи звук, позивајући дете да се укључи у игру.

Током заједнике игре одрасли ће да подржава и подстиче дете да „свира“, вербално и невербално показује задовољство у игри.

Наставићемо са игром гужвања папира и „брисања“ њиме разних површина у соби. При томе ћемо изводити различите покрете уз ослушкивање звукова које производи папир приликом „брисања“.

Игра се може завршити прављењем лоптица од папира који је употребљен за „брисање“ и убацивањем истих у корпу, кош, кутију…

Поред разних игара са папиром, треба омогућити деци да листају сликовнице, часописе, новине… Одрасли у свакој игри детету дају вербалну и невербалну подршку, подстичу дете да истражује свет око себе сопственим акцијама и манипулацијама.